Działania projektowe

KWIECIEŃ 2024

22 kwietnia 2024 r. wicedyrektor szkoły mgr Monika Michalczuk, mgr Magda Chomiuk i mgr Karolina Kulicka przeprowadziły radę szkoleniową, podczas której omówiły przebieg wizyty obserwacyjnej, jaka miała miejsce w dniach 15-19 kwietnia 2024 r. w szkole I.E.S. Mariano Jose de Larra w Madrycie. Podczas szkolenia omówiono sposób funkcjonowania szkoły partnerskiej, metody pracy oraz rezultaty wizyty. 

Job Shadowing - Madryt 2024

GALERIA

Gra terenowa o Patronie Szkoły

Z okazji dnia otwartego szkoły 20 kwietnia 2024 r. mgr Małgorzata Tokarska, mgr Anna Sawczuk–Maksymowicz oraz mgr Katarzyna Wołosiuk  przygotowały grę terenową z elementami w języku angielskim. Goście i nasi licealiści mogli sprawdzić swoją wiedzę o Józefie Ignacym Kraszewskim.

GALERIA

CLIL w Kraszaku

CLIL w Kraszaku. Czym jest CLIL? Jest to kształcenie przedmiotowo- językowe oparte na przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego. W związku z działaniami związanymi z realizacją projektu „Nowy Wymiar Kraszaka” w ramach programu Erasmus+ postanowiliśmy połączyć naukę geografii z elementami języka angielskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Quizy Flag Master oraz Solar System cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas dnia otwartego szkoły.

GALERIA

Szkolenie Rady Pedagogicznej

3 kwietnia 2024 r. Magda Chomiuk i Karolina Kulicka, które uczestniczyły w kursie  „ICT Tools for Creative and Collaborative Classroom” w Ghent, w Belgii, przeprowadziły szkolenie rady pedagogicznej dotyczące nowoczesnych technologii w edukacji. Zapoznały nauczycieli z narzędziami, które mogą pomóc w codziennym przygotowaniu zajęć oraz zaangażować uczniów w proces nauki, zgodnie z dostosowaniem do współczesnych potrzeb. Zaprezentowane aplikacje i narzędzia pomagają w tworzeniu interaktywnych prezentacji, gier i quizów edukacyjnych przy pomocy sztucznej inteligencji AI.

GALERIA

MARZEC 2024

Szkolenia eTwinning

W dniach 18-22 marca 2024 r. nauczycielki języka angielskiego: Magda Chomiuk, Karolina Kulicka, Joanna Orlik, Adriana Izdebska, języka rosyjskiego – Olena Wasilewska, języka niemieckiego – Anna Różańska oraz języka hiszpańskiego – Anna Trochimiuk-Michalak uczestniczyły w szkoleniach online zorganizowanych przez Platformę szkoleniową eTwinning.
Na tych kursach „Tydzień z eTwinningiem” oraz „Tydzień z narzędziami eTwinning” nauczycielki poznały zasady uczestnictwa w programie, polski i europejski portal eTwinning, formy nawiązywania współpracy ze szkołami polskimi i zagranicznymi, przykłady dobrych praktyk i korzyści wynikające z uczestnictwa w programie. Zdobyta wiedza jest wstępem do dalszych działań projektowych w szkole.

GALERIA