^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

Dyplom

Szkolny Ośrodek Siatkarski w I LO im. J.I. Kraszewskiego

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy skierowany do dzieci i młodzieży, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy obejmujący szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego. W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy, instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Celem SOS jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Popularność siatkówki w Polsce, nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest każda uczestnicząca w projekcie szkoła i nowatorskie podejście do procesu szkoleniowego, dają nadzieję na sukces.

Czytaj więcej: Szkolny Ośrodek Siatkarski w I LO im. J.I. Kraszewskiego

Podziękowania

Zajęcia z mikrobiologii w Laboratorium Medycznym

29 października 2019 r. klasa II B uczestniczyła w zajęciach z mikrobiologii w Laboratorium Medycznym Centrum Badań nad Innowacjami Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Uczniowie mieli możliwość dokonania samodzielnej obserwacji drobnoustrojów chorobotwórczych oraz pasożytów w mikroskopie optycznym z użyciem gotowych preparatów mikroskopowych, przeprowadzenia procesu barwienia drobnoustrojów metodą Grama, a także obserwacji grzybów drożdżopodobnych Candida albicans w mikroskopie sił atomowych (AFM). Opiekunowie grupy : mgr Dorota Kowaleńko , mgr Leszek Skrzypczak

Czytaj więcej: Zajęcia z mikrobiologii w Laboratorium Medycznym

Wycieczka do Lwowa

W dniach od 28 do 30 października 2019 r. odbyła się szkolna wycieczka na Ukrainę. Pierwszym punktem zwiedzania było miasto Żółkiew, w którym urodził się hetman Stefan Żółkiewski. Zobaczyliśmy tam pozostałości muru obronnego z XVII wieku. Mieliśmy też okazję podziwiać wnętrze kolegiaty świętego Wawrzyńca oraz znajdującą się tam kryptę Jakuba Sobieskiego. Drugiego dnia udaliśmy się na Cmentarz Orląt Lwowskich i w uroczystym przemarszu złożyliśmy wieńce na grobach poległych żołnierzy, a następnie udaliśmy się na Cmentarz Łyczakowski i tam zapaliliśmy znicze na pomnikach wybitnych Polaków, takich jak Maria Konopnicka. Oglądaliśmy panoramę Lwowa z Wysokiego Zamku.

Czytaj więcej: Wycieczka do Lwowa

Gazetka 1-19/20

Dzień Wszystkich Świętych

25.10.2019 r. klasa IC wraz z wychowawczynią Panią Violettą Mikołajczak udała się na cmentarz parafialny w Białej Podlaskiej. Młodzież sprzątnęła groby zmarłych nauczycieli, uczących niegdyś w naszej placówce oraz zapaliła symboliczne znicze. W ten sposób, w imieniu całego grona pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły, uczciliśmy Ich pamięć.

Finał „Komórkomanii”

30 października 2019 roku w naszej szkole odbył się finał akcji „Komórkomania”. Wolontariusze z klasy 3c zarejestrowali 16 potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Celem projektu jest rozpropagowanie idei oddawania szpiku kostnego wśród społeczności szkolnej oraz umożliwienie zainteresowanym zarejestrowania się jako potencjalni dawcy. Udział w akcji daje możliwość realnego wpływu na poprawę sytuacji osób zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Koordynatorami projektu w szkole były panie Dorota Migasiuk, Jolanta Szołucha, Anna Dylik i Bożena Korszeń.

Upoluj swoją książkę

Biblioteka szkolna wspólnie z Instytutem Książki zaprasza wszystkich miłośników czytania do udziału w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Czytaj PL”. Ma ona na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, kreowanie mody na czytanie oraz rozpowszechnianie różnych form książki. Na plakatach rozwieszonych w szkole znajduje się kod QR umożliwiający darmowy dostęp do 12 bestsellerowych e-booków i audioboków. Po jego zeskanowaniu można od 2 do 30 listopada 2019 r. za darmo czytać książki. Zachęcamy. Czytanie jest modne!

Konkurs Informatyczny Bóbr

Miło nam poinformować, że zawody Konkursu Informatycznego Bóbr odbędą się 12 listopada 2019r., w godz. 12.00-13.00. Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz Warunkami Technicznymi przed przystąpieniem do rejestracji. Zawody są organizowane za pośrednictwem platformy e-learningowej www.mCourser.pl. Osoby chętne zgłaszają się do nauczycieli informatyki.


Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo2.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • cmi.png
 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.