^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

Wyróżnienie dla Adama Matysiaka w Konkursie Języka Niemieckiego

2 marca 2018 r. odbył się finał II edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „Nicht WortWörtlich”, organizowanego przez Instytut Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie. Założeniem konkursu jest uatrakcyjnienie nauki języka niemieckiego poprzez kreatywną pracę z językiem przy wykorzystaniu tematu przewodniego, którym w tegorocznej edycji było słowo „Haus”. Podczas wielkiego finału konkursu uczeń naszej szkoły Adam Matysiak (klasa IAF) zaprezentował napisany przez siebie wiersz pt „Ein leeres Haus”. Jury doceniło twórczość Adama przyznając mu wyróżnienie w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wyśpiewana nagroda

                                      "Muzyka jest jak morze - widzisz brzeg, na którym stoisz,
                                                   lecz drugiego dojrzeć nie podobna."
                                                                                                 Henryk Sienkiewicz

Szymon Gajewski z kl.3b wziął udział w IV Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej, który odbył się 10 marca 2018 r. w Wisznicach. Piosenką Muslima Magomajewa "O morze, morze..." wyśpiewał II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy Szymonowi i życzymy, aby starał się nadal wypatrywać drugi, może wcale nie tak odległy brzeg. Opiekunem ucznia była mgr Urszula Jajus

Bieg Kraszaka

Podziękowanie Caritas

Klasa 3D po raz kolejny zaangażowała się w pomoc najbardziej potrzebującym. We współpracy z Caritasem młodzież przygotowała paczki świąteczne i sprawiła miłą niespodziankę dwóm rodzinom, odwiedzając je i spędzając z nimi swój czas. Były to niewątpliwie bogate doświadczenia dla obu stron. Młodzież wykazała się ogromną wrażliwością na potrzeby innych i umiejętnością dzielenia się dobrem, a obdarowani mieli okazję przekonać się, że nie są sami ze swoimi problemami. Panu Dyrektorowi Ireneuszowi Szubarczykowi dziękujemy za owocną współpracę. Klasie 3 D po raz kolejny dziękujemy i życzymy spektakularnych sukcesów na maturze, a Pani Profesor Katarzynie Wołosiuk życzymy równie udanych wychowanków na dalszej ścieżce kariery zawodowej oraz kolejnych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.

 

Kraszak najlepszą szkołą w regionie!

Po raz kolejny PERSPEKTYWY ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku w Finale XX Rankingu znaleźliśmy się wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce, jesteśmy więc SREBRNĄ SZKOŁĄ 2018 ROKU!                                                                     


III EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO

W piątek 9 marca 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał III edycji Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie Matematyki, w którym wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn, które rywalizowały o zaszczytne I, II i III miejsce oraz o Puchar Dyrektora Szkoły.    

                                          

Akademia Programowania

Konkurs Algorytmy i Struktury Danych jest skierowany do uczniów wszystkich rodzajów i poziomów szkół, którzy interesują się programowaniem. Co tydzień, od 5 marca do 14 maja br., na stronie Akademii pojawiać się będą nowe zadania programistyczne z zakresu algorytmów i struktur danych. Rozwiązania zadań będzie można przesłać do 27 maja 2018 r., a 32 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów za zadania, zostaną zaproszone do Lublina do Instytutu Informatyki UMCS na finał konkursu.   

                                                               

Wycieczka 2H do Białegostoku

22.02.2018 r. uczniowie klasy 2H pod opieką Anny Chudzik i Katarzyny Kuszneruk uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Białegostoku. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Uniwersytetu Medycznego na wydziale farmaceutycznym z wydziałami laboratoryjnymi. Młodzież poznała ofertę dydaktyczną wydziału, zwiedziła laboratoria i pracownie w Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Zakładzie Chemii Leków i Zakładzie Farmacji Stosowanej oraz aptekę szkoleniową i dziekanat. W laboratoriach naukowo-badawczych uczniowie obserwowali sposoby prowadzenia badań nad komórkami nowotworowymi i ich reakcje na leki i substancje toksyczne.


Czytaj więcej: Wycieczka 2H do Białegostoku

Walentynki 2018

14 lutego 2018 r. działała w naszej szkole poczta walentynkowa. Zakochani mogli podzielić się uczuciami do swoich sympatii. Uczniowie zaangażowali się w akcję z wyjątkowym entuzjazmem: przesłano rekordową liczbę kartek, ponad sto! Dzień umiliły piękne, nastrojowe dekoracje wykonane przez uczniów z klasy II c. Mamy nadzieję, że siły Amora działały tego dnia na Waszą korzyść.


                                                               

Uczniowie klasy 1c w Akademii Młodych Humanistów

Akademia Młodych Humanistów utworzona przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II to program tutoringu uniwersyteckiego, do którego kwalifikowani są uczniowie zainteresowani humanistyką. Program zajęć prowadzonych przez pracowników naukowych KUL obejmuje wykłady, warsztaty i seminaria, gwarantuje również indywidualną pracę ucznia i tutora. Celem spotkań jest inspirowanie do samodzielnej pracy naukowej, rozwijanie pasji badawczej oraz kształtowanie zainteresowań humanistycznych.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 1c w Akademii Młodych Humanistów

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Wyróżnienia

part.png

Współpraca

L.png

Przedsięwzięcia

come.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox SliderLokalizacja

Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.