^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 Stwarzamy atmosferę przyjazną każdemu uczniowi.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

sport

I LO PO RAZ DZIESIĄTY NIEKWESTIONOWANYM ZWYCIĘZCĄ

 

Rok 2014/2015


W czwartek 27 października 2015 r. w I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z województwa lubelskiego za rok szkolny 2014/2015. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Kurator Oświaty w Lublinie Krzysztof Babisz, Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk, Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, jak również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół biorących udział we współzawodnictwie. Uroczystość poprowadził Wiktor Laszuk, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Nagrodzonych zostało 10 najlepszych szkół w każdej kategorii wiekowej: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie. Niekwestionowanym zwycięzcą w licealiadzie zostało już po raz dziesiąty I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Wyróżnieni listami gratulacyjnymi przez Dyrektora Przemysława Olesiejuka zostali w związku z tym wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego. Uroczystość uświetniły pokazy karate, tańca współczesnego, towarzyskiego i ludowego oraz pokaz gimnastyki artystycznej z wykorzystaniem wstążki. Zaproszeni goście mogli również wysłuchać zespołu muzycznego z I LO, który wykonał trzy utwory. Wyniki podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok 2014/2015 znajdują się na stronie internetowej Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego www.lwszs.lublin.pl.

 

Kraszak najbardziej usportowioną szkołą na Lubelszczyźnie

 
Rok 2013/2014

Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy rokrocznie organizuje cykl szkolnych zawodów sportowych, których celem jest wyłonienie szkół- mistrzów województwa. Reprezentują one Lubelszczyznę na sportowych arenach w całej Polsce. Szkoły zdobywają w ten sposób punkty do klasyfikacji wojewódzkiej, którego ukoronowaniem jest uroczysta gala w jednej ze zwycięskich szkół. Dnia 22 pażdziernika 2013r. w I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbyło się takie właśnie uroczyste podsumowanie, podczas którego nagrodzono najlepsze szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z całego województwa. Gospodarzem uroczystości było I LO im. J. I. Kraszewskiego, ponieważ po raz VIII z rzędu zostaliśmy najbardziej usportowioną szkołą ponadgimnazjalną na Lubelszczyźnie. Dopisali także zaproszeni goście. Obecny był Lubelski Kurator Oświaty pan Krzysztof Babisz, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska pan Waldemar Godlewski oraz Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Edukacji Urzędu Marszałkowskiego pan Marek Sikora, burmistrzowie i starostowie z terenu województwa lubelskiego, dyrektorzy i nauczyciele oraz oczywiście młodzież.

Rok 2012/2013


W dniu 28 września 2011 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego za rok 2010/2011. W uroczystości uczestniczyli Pan Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele władz miasta i województwa. Głównym punktem spotkania było wręczenie pucharów, dyplomów i listów gratulacyjnych uczniom i nauczycielom w kategoriach: Igrzyska, Gimnazjada, Licealiada. Przedstawiono także ogólną punktację powiatów z całego województwa lubelskiego. We współzawodnictwie sportowym uczestniczyło 166 szkół Ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Lubelski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził ponad 80 imprez sportowych, w których wzięło udział ponad 5 tys. uczniów z województwa lubelskiego. W "Licealiadzie" na pierwszym miejscu znalazło się nasze I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Dyrektor szkoły mgr inż. Przemysław Olesiejuk wraz z nauczycielami wychowania fizycznego (mgr Anną Chudzik, mgr Katarzyną Kuszneruk oraz mgr Maciejem Hetmańczykiem) odebrali okazały puchar oraz gratulacje za osiągnięty sukces.

Wyróżnienia

logo1.png

Współpraca

godlo-SGH-zielone.png

Przedsięwzięcia

come.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.