^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

Laureaci XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego

„Ironia nie jest cynizmem, ale wstydliwością uczuć.”
Zbigniew Herbert

Już po raz dziewiętnasty odbył się Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, w którym udział młodzieży z naszej szkoły zakończył się ogromnym sukcesem. W tegorocznej edycji poświęconej ironii w twórczości Zbigniewa Herberta 138 uczniów z 53 szkół z Polski zmierzyło się w pięciu kategoriach: recytatorskiej, plastycznej, muzycznej, fotograficznej i filmowej. Jury wyłoniło 6 zdobywców nagrody Grand Prix oraz przyznało 22 nagrody i 13 wyróżnień. Serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów kierujemy do uczennic naszego liceum, które zdobyły 3 festiwalowe statuetki i 2 nagrody: Kinga Czeczko i Julia Połynko – Grand Prix w kategorii muzycznej za interpretację wiersza „Do Marka Aurelego”. Jury szczególną uwagę zwróciło na oryginalną (własną) kompozycję muzyczną, wyjątkową wrażliwość i sugestywność wyrażania emocji.
Marta Jaroszuk - Grand Prix w kategorii plastycznej za interpretację wiersza „Pan Cogito a długowieczność”. Jury doceniło pomysłowość ujęcia przesłania wiersza i precyzję wykonania.
Zuzanna Reluga – I miejsce w kategorii plastycznej za interpretację wiersza „Matka”. Opiekunem uczennic była dr Anna Chomicz.
Aleksandra Syliwoniuk – II miejsce w kategorii fotograficznej za zdjęcie inspirowane poezją Zbigniewa Herberta.
Opiekunem uczennicy była mgr Małgorzata Tokarska. Prace plastyczne i fotografie zostały zaprezentowane na wystawie podczas Koncertu Laureatów 28 marca 2019r. w XIV LO im. Z. Herberta w Lublinie. Również w tym dniu Kinga i Julia wykonały, w wyjątkowej scenicznej oprawie, wiersz „Do Marka Aurelego”, a wszyscy docenieni uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png
 • wat-230x300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • cmi.png
 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.