^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

WYCIECZKA DO ROMANOWA

Od dawna wyczekiwana wycieczka odbyła się we wtorek 30 września 2014 roku. O 8:00 uczniowie klasy IC i IH zebrali się na ulicy Zamkowej, aby wspólnie udać się do Romanowa. Podróż minęła bardzo sympatycznie. Nasz przewodnik – pan Dariusz Strzałek zaciekawił nas wspaniałą historią Romanowa i rodziny Kraszewskich. Kiedy dotarliśmy na miejsce, naszym oczom ukazał się dworek, w którym Józef Ignacy Kraszewski spędził swoje dzieciństwo.

Obecnie mieści się tam muzeum, w którym znajdują cenne eksponaty. Oprócz rękopisów i dziewiętnastowiecznych wydań dzieł pisarza, można tam również zobaczyć jego rysunki, akwarele oraz obraz olejny „Krajobraz z brzozami”. W muzeum znajduje się także wiele fotografii i dokumentów rodzinnych pisarza. Fantastyczną rzeczą jest świadomość przebywania w miejscu, w którym wychowywał się patron naszej szkoły. Wreszcie przyszedł czas na ognisko! Prowiant już na nas czekał. Pan Dariusz umilał nam czas grając na gitarze. Po krótkiej chwili wszyscy przyłączyliśmy się do śpiewania. Atmosfera była cudowna! To nie był jednak koniec zwiedzania. Mieliśmy okazję zobaczyć również kapliczkę, usytuowaną w północnym skraju parku, za fosą. Ognisko było wspaniałe. Mam wrażenie, że pozwoliło nam zbliżyć się do siebie i lepiej się poznać. Pogoda nam sprzyjała – nie padało, ale nie było też gorąco, dzięki czemu ogrzanie się przy ognisku było idealny rozwiązaniem. W końcu przyszedł czas na powrót do szkoły. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze jedno miejsce: zabytkowy cmentarz w Wisznicach. Podzielony na dwie części katolicką i unicką. W części katolickiej zachowały się pochówki członków rodziny Kraszewskich. Nie sposób przejechać obojętnie obok pięknych, zabytkowych nagrobków. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń. Była to też niezwykła lekcja kultury i historii. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły, a także spędziliśmy miło czas. Mam nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej!

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png
 • wat-230x300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • cmi.png
 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.