^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

WAKACJE !

Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!

                                     Julian Przyboś

Ogłaszamy uroczyście, że 26 czerwca zakończył się rok szkolny 2014/2015 i rozpoczęły się długo wyczekiwane WAKACJE. Dziękujemy za współpracę i życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły jak najmilszego, zasłużonego  wypoczynku.

Naukowa eskapada „UWOLNIJ MYŚLENIE”

W czwartek, 25 czerwca, w ramach projektu ,,Wykorzystaj swoją szansę” na wycieczkę wyjechała ostatnia grupa naszej młodzieży. W jej skład weszli uczniowie, którzy w ciągu roku uczęszczali na zajęcia rozszerzające wiedzę z chemii, fizyki oraz informatyki. W całkowicie wakacyjnych nastrojach wyruszyliśmy z samego rana, by na czas dotrzeć do pierwszego punktu na naszej trasie – Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Po wejściu do budynku poczuliśmy się nieco rozczarowani tym, że nie będziemy mogli zobaczyć z bliska reaktora jądrowego.


Czytaj więcej: Naukowa eskapada „UWOLNIJ MYŚLENIE”

Przyznali złote i diamentowe pióra najzdolniejszym uczniom

W Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenia złotych i diamentowych piór, dla najzdolniejszych uczniów z miasta. Wyróżnienia przyznawane były dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne Złotymi Piórami nagrodzone zostały uczennice I LO Justyna Jaroszuk (klasa II) i  Aneta Wieliczuk (klasa II). Diamentowe Pióro i tytuł Maxima Cum Laude 2015 otrzymał Daniel Grzegorzewski  (klasa III).


KRASZAK W CHORWACJI

Czerwiec to czas, kiedy częściej myślimy o wakacjach niż sprawdzianach i ocenach. To idealny moment na klasowe wycieczki. W tym roku klasy 2B i 2D jako cel podróży wybrały Chorwację. Tygodniowa wycieczka rozpoczęła się 7 czerwca. Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce i widoki od razu przekonały nas, że było warto. Podczas wyjazdu nie było czasu na nudę, mieliśmy szansę zobaczyć i poznać wiele niezwykłych miejsc, np. Dubrownik, Split, czy niesamowity park Krka. Oprócz zwiedzania czekały na nas takie atrakcje, jak lekcje windsurfingu czy kąpiel pod wodospadem.

Czytaj więcej: KRASZAK W CHORWACJI

EKONOMIA W PRAKTYCE

9 czerwca 2015 roku uczestnicy zajęć rozszerzających z wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o finansach i przedsiębiorczości, odbywających się w ramach projektu „Wykorzystaj swoją szansę” współfinansowanego z EFS, wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy „Ekonomia w praktyce”. Wyjazd był podsumowaniem całorocznej pracy i dał możliwość sprawdzenia wiedzy zdobytej na zajęciach. Wspólnie z naszymi opiekunami mieliśmy okazję przyglądać się pracy maklerów giełdowych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Czytaj więcej: EKONOMIA W PRAKTYCE

Spotkania z filozofią

Zapraszamy na „Spotkania z filozofią”. Tym razem Julita Tymon przedstawia artykuły „Muzyka według filozofów” i "Czas według filozofów”.


Spotkanie z twórczością Bułata Okudżawy

"A do Ciebie, Miłości wyciągam me dłonie
Wciąż pokornie wsłuchany byłem w twój głos,
Ty się nie martw i nie bój ma powiernico
Pora odejść, bo taki człowieczy los. "

                    "Trzy siostry" - Bułat Okudżawa

11 czerwca 2015 w klubie szkolnym odbyło się kameralne spotkanie z twórczością  Bułata Okudżawy, rosyjskim poetą, prozaikiem i kompozytorem. Pomysłodawcą koncertu był absolwent naszego liceum - Piotr Arseniuk.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z twórczością  Bułata Okudżawy

SMAKI KULTUR

1 czerwca 2015 roku, po całorocznych zmaganiach na zajęciach rozszerzających naszą wiedzę z języka angielskiego oraz języka rosyjskiego, w ramach projektu "Wykorzystaj swoją szansę", przyszedł czas na zasłużoną nagrodę - wycieczkę do Warszawy. Razem z opiekunkami:  p. Urszulą Jajus, p. Karoliną Kulicką, p. Moniką Kulikowską i p. Marzeną Niemyską odwiedziliśmy Centrum Kultury Rosyjskiej, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu o Rosji oraz obejrzeliśmy film pt.: „Choinki”.


Czytaj więcej: SMAKI KULTUR

Szlakiem trzech kultur

Dnia 22.05.2015 r. uczestnicy zajęć rozszerzających z historii i z geografii wraz z opiekunami: p. Marią Oleksiuk, p. Jarosławem Radeckim oraz p. Leszkiem Zbuckim wzięli udział w wycieczce „Szlakiem trzech kultur”. Odwiedziliśmy bardzo wiele ciekawych historycznie i geograficznie miejsc naszego regionu, a mianowicie: Hutę Szkła w Parczewie, gdzie dowiedzieliśmy się, jak wiele pracy pochłania produkcja talerza, z którego każdego dnia jemy obiad; Las „Bobrówka”, po którym spacer pozwolił nam odkryć bogactwa, jakie kryją nasze rezerwaty przyrody; Muzeum w Sobiborze, gdzie w czasie II wojny światowej mieścił się obóz zagłady – dzięki tej wizycie utwierdziliśmy się w przekonaniu, jak wiele zawdzięczamy naszym przodkom, że dzięki nim żyjemy… żyjemy w wolnym kraju.


Czytaj więcej: Szlakiem trzech kultur

„ZAPRASZAMY DO KRASZAKA”

Cezary Kirczuk z klasy II e oraz Karolina Denisiuk z klasy  II a zostali nagrodzeni w XI Foto-Konkursie „Moja szkoła w obiektywie” zorganizowanym przez Podlaską Agencję Consultingową „RECTUS-WOC”. Patronatem honorowym konkursu był Lubelski Kurator Oświaty- Krzysztof  Babisz, a patronatem medialnym „Słowo Podlasia” oraz portal Interwizja. Cezary zajął II miejsce w kategorii „film” pt. „Zapraszamy do KRASZAKA” oraz  I miejsce w głosowaniu internautów. Natomiast Karolina  zdobyła I miejsce w kategorii „cykl zdjęć” oraz III miejsce w głosowaniu internautów. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni pucharami oraz główną nagrodą, którą  były warsztaty ze znaną w Polsce i Stanach Zjednoczonych fotografką Anną Gibson. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zwycięstwo w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

Przez dwa dni – 28-29 maja 2015 w łódzkim Teatrze Muzycznym rozbrzmiewała muzyka rosyjska w jej pełnym kolorycie. W festiwalu dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych od tradycji do współczesności pod hasłem: „Мы желаем счастья вам!” wzięło udział 84 wykonawców z różnych stron Polski. Młodzi artyści wykonali łącznie 101 piosenek. Uczestnicy i goście festiwalu mieli okazję wsłuchać się w tradycyjne klimaty, jak i usłyszeć, co dzieje się we współczesnej muzyce. Była to prawdziwa uczta dla miłośników piosenki rosyjskiej. Uczestnicy festiwalu mogli rywalizować w trzech kategoriach, tj. soliści, duety i zespoły. 1 miejsce w kategorii duety zajęli uczniowie naszego liceum ALICJA LESIUK i MARCIN OLESIEJUK za piosenkę „Вернисаж” (Vernisazh). Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! Opiekunem uczniów jest mgr Anna Makarewicz.


Ziemia – nasze wspólne dobro

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia oraz Międzynarodowego Dnia Zwierząt Laboratoryjnych, przypadającego 24 kwietnia, szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody działające w naszej szkole, podjęło kilka ciekawych inicjatyw. Jedną z nich było posadzenie za budynkiem szkoły dębu, któremu - na cześć patrona naszego liceum - nadano imię Ignacy. Na długiej przerwie, w holu głównym, uczniowie wykonali utwory muzyczne, które zachęcały do dbania o środowisko oraz skłaniały do refleksji nad wartością Ziemi - naszego wspólnego dobra. W ramach audycji nadawanych przez szkolny radiowęzeł można było usłyszeć odgłosy przyrody, które stworzyły specyficzną atmosferę. Tego dnia wiele osób założyło adekwatne do święta stroje w kolorach zielonym i niebieskim, co dodatkowo oddało charakter tych wydarzeń.


Finał Konkursu

Dnia 25 maja 2015r. odbył się etap finałowy konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Przystanek Europa”. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół z województwa lubelskiego. Uczniowie I LO zaprezentowali się wspaniale: I miejsce zajęła Aleksandra Jaroszkiewicz z klasy 2F, II miejsce zajęła Natalia Czyżyk z klasy 3 C. Opiekunem obu laureatek był mgr Jarosław Radecki


„…BY SIĘ UŚMIECHAŁY DZIECI” - ZBIÓRKA DARÓW

W dniach od 25.05 do 03.06.2015. w naszej szkole odbędzie się zbiórka darów „… by się uśmiechały... Dzieci Lubelszczyzny - Dzieciom polskim ze Lwowa” prowadzona pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc polskim dzieciom, w trudnej sytuacji społeczno-politycznej. Celem bezpośrednim jest zapewnienie dzieciom podstawowych warunków bytowych oraz wniesienie odrobiny radości w życie najmłodszych. Dary, takie jak: artykuły chemiczne, artykuły żywnościowe (w tym soczki, dania dla niemowląt), kosmetyki (szampony, mydło, pasty i szczoteczki do zębów, kremy), artykuły dla niemowląt (smoczki, butelki, kaszki, kosmetyki, kocyki itp.), zabawki, gry, puzzle, książki (nowe lub w bardzo dobrym stanie), artykuły szkolne, pampersy oraz nowe rzeczy (skarpety, bielizna, pościel, ręczniki, rajstopy itp.) będzie można składać od najbliższego poniedziałku do pudełek przy stoisku dyżurnych. Zapraszamy do udziału w akcji.

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png
 • wat-230x300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • cmi.png
 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.