^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie liceum Kraszewskiego

Witam wszystkich bardzo serdecznie na apelu inaugurującym rok szkolny 2018/2019. Witam serdecznie gości obecnych na dzisiejszej uroczystości. Witam panią Katarzynę Czajkowską – przedstawiciela funduszu INBAP. Witam Państwa rodziców, wraz z panią przewodniczącą Magdaleną Majos. Witam wszystkich uczniów naszej szkoły a szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę edukacyjną w naszej szkole. Witam grono pedagogiczne oraz wszystkich pracowników szkoły. Mam nadzieję, że minione wakacje były udane i wszyscy dobrze odpoczęli przed nowym rokiem, który nas czeka.

Zwracając się do uczniów klas pierwszych chcę powiedzieć, że podjęliście dobrą decyzję wybierając naszą szkołę i wierzę, że przy wsparciu wychowawców, całej kadry oraz starszych kolegów, szybko odnajdziecie się w naszej szkole. Początek września to pamięć o tragicznych wydarzeniach z 1939 roku, kiedy rozpoczął się koszmar wojenny, kiedy wiele ludzi oddało swoje życie za ojczyznę. Pamiętajmy o tych wydarzeniach. Należy cenić dar wolności i o niego dbać. Dzisiaj obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Szkoła nasza z dużym zaangażowaniem kadry, szczególnie nauczycieli historii, państwa wychowawców oraz uczniów podejmuje wiele działań przypominających drogę naszego drogiego kraju do wolności. Dzisiaj żyjemy w wolnym kraju a naszym obowiązkiem wobec ojczyzny jest uczyć się i pracować najlepiej jak potrafimy. Zamierzamy bardzo wspierać Was drodzy uczniowie w rozwoju waszych zainteresowań oraz pomagać w przezwyciężaniu trudności. W tym celu wspólnie z gronem pedagogicznym zaproponujemy Wam wiele działań, które mam nadzieję spotkają się z Waszym zainteresowaniem i uatrakcyjnią proces dydaktyczny. Podczas wakacji zostało odmalowanych wiele sal lekcyjnych, odnowione są podłogi, wymienione są okna w stare części szkoły (20sztuk), gruntownie odnawiany jest basen, tworzone są nowe pracownie oraz wiele innych prac. Gdyby nasi uczniowie i rodzice chcieli włączyć się choćby w wystój szkoły, będziemy bardzo wdzięczni. Znaczna część kadry pracowała w wakacje, by lepiej przygotować szkołę do nowego roku szkolnego. Poza pracami remontowymi powstały m. in. dwie nowe pracownie matematyczne, zakupione zostały angielskojęzyczne książki z różnych przedmiotów w celu wsparcia uczniów z aspiracjami. Wszyscy Wychowawcy opracowali bardzo ciekawe harmonogramy działań wychowawczych i edukacyjnych na nadchodzący rok szkolny. Proszę więc śledzić na bieżąco pojawiające się informacje i brać udział w proponowanych projektach. Większość z nich będzie realizowana we współpracy z liczącymi się uczelniami w kraju. Z ostatnich dni to planowany jest udział naszej młodzież w międzynarodowym projekcie Centrum badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i wiele innych. Oprócz obecnej kadry ze strony grona pedagogicznego nasze działania wspierać będą niżej wymienione osoby. Wychowawcy klas pierwszych:
1A1 – p. Maria. Oleksiuk
1A2– p. Katarzyna Wołosiuk
1B– p. Dorota Kowaleńko
1C– p. Anna Furmaniak
1D– p. Lucyna Nowak
1G– p. Maria Sewestianiuk
1H – p. Piotr Sawczuk
oraz osobo nowozatrudnione
Chwalczuk-Wrzosek – język hiszpański
Kasztelan Elżbieta – język rosyjski
Kwiatkowska Ewa – podstawy przedsiębiorczości
Laszuk Aneta – matematyka
Mikołajczak Violetta – matematyka
Wasilewska Olena – język rosyjski
Jako kadra bardzo się staramy, dbamy bardzo o naszych drogich uczniów, pamiętamy także o absolwentach, szczególnie w bieżącym roku, kiedy w dniach 14-16.09.2018r odbędzie się IX Zjazd Absolwentów. Całą społeczność proszę o wsparcie w tym obszarze, ponieważ absolwent I LO, to wyjątkowy gość w naszej szkole. Życzę wszystkim uczniom aby pobyt w szkole był dla radosny i owocny, by spełniały się Wasze plany i marzenia. Wszystkim rodzicom życzę zadowolenia ze swoich dzieci oraz dobrej współpracy z kadrą szkolną. Gronu pedagogicznemu oraz kadrze niepedagogicznej życzę zdrowia, cierpliwości, satysfakcji z pracy i jak najmniej kłopotów. 
                                                                             Ireneusz Szubarczyk

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo2.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.