^Back To Top

• 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
    ;)
  • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
    :)
  • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
    :)
  • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
    ;)
  • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
    :)

VIII Bialska Liga Szachowa w Rokitnie

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. został rozegrany w ramach VIII Podlaskiej Ligi Szachowej piąty turniej. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, z tempem 15 min. na rozegranie partii przez zawodnika. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk. Celem turniejów jest popularyzacja gry w szachy i umożliwienie rywalizacji sportowej wśród młodzieży szkolnej w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W turnieju wzięło udział 81 osób, w tym grupa przedszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum.

I LO im. J.I. Kraszewskiego reprezentowało czterech uczniów: Diana Bańkowska z kl. 2h, Jakub Niczyporuk z kl. 1c, Grzegorz Olichwirowicz z kl. 1d i Karol Fedoruk z kl. 1b. W kategorii ponadgimnazjalnej chłopców Jakub Niczyporuk zajął I miejsce, Grzegorz Olichwirowicz II miejsce, a Karol Fedoruk V miejsce. Diana Bańkowska w kategorii ponadgimnazjalnej dziewcząt zdobyła I miejsce. Zawody odbywały się w duchu fair play, nad czym czuwał sędzia i pomysłodawca Bialskiej Ligi Szachowej – Marek Uściński. Naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do Rosskoszy 28 kwietnia 2018 r. na przedostatnią rundę Ligii Szachowej. Opiekunem szachistów jest mgr Anna Chudzik.