^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

Niecodzienna uroczystość

11 grudnia klasa 2B uczestniczyła wyjątkowym wydarzeniu, którym było odsłonięcie jednych z pierwszych w Polsce Kamieni Pamięci „Stolpersteine” poświęconych ofiarom holocaustu. Wydarzenie to miało miejsce przy ulicy Krótkiej 3 - przed kamienicą zbudowaną przez doktora Joela Zylberberga, którego dwaj synowie byli kiedyś uczniami naszej szkoły. Na uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątek przybyła ze Stanów Zjednoczonych wnuczka ówczesnego właściciela, która ze wzruszeniem odbierając kwiaty z rąk naszych uczniów powiedziała:


– Bardzo się cieszę z dzisiejszego dnia. Z tego, że jest młodzież, następne pokolenie. (…) Mój ojciec Dawid też ukończył liceum im. Kraszewskiego. Jako jedyny wyjechał, trafił do Francji gdzie studiował na uniwersytecie w Tuluzie. Do końca życia nie mógł sobie wybaczyć, że nie przekonał rodziny do ucieczki przed II wojną i przed okupacją hitlerowską w Polsce.
Młodzież uczestniczyła w wydarzeniu pod opieką wychowawczyni – p. Moniki Kulikowskiej i p. Anny Barszcz  

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo2.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.