^Back To Top

 • 1 Utrzymujemy się od kilku lat na pierwszym miejscu we Współzawodnictwie Sportowym Szkół (kategoria „Licealiada”) w województwie lubelskim.
  ;)
 • 2 DO WYNAJĘCIA SALA GIMNASTYCZNA.
  :)
 • 3 Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających rozwijanie zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.
  :)
 • 4 Procesom edukacyjno-wychowawczym sprzyja dobra baza lokalowa placówki.
  ;)
 • 5 Kultywujemy tradycje szkoły i dbamy o jej wizerunek. Realizujemy różnorodne projekty wspierające proces edukacyjny i wychowawczy
  :)

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie liceum Kraszewskiego

Witam wszystkich bardzo serdecznie na apelu inaugurującym rok szkolny 2017/2018. Witam serdecznie gości obecnych na dzisiejszej uroczystości. Witam przedstawiciela Kuratorium Oświaty Delegatura w Białej Podlaskiej Panią Wizytator Annę Wrzosek. Witam Państwa rodziców, wraz z Panią Przewodniczącą Magdaleną Majos. Witam wszystkich uczniów naszej szkoły. Szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę edukacyjną w naszej szkole. Witam grono pedagogiczne oraz wszystkich pracowników szkoły. Mam nadzieję, że minione wakacje były udane i wszyscy dobrze odpoczęli przed nowym rokiem, który nas czeka. Zwracając się do uczniów klas pierwszych chcę powiedzieć, że wybraliście dobrą szkołę i przy wsparciu wychowawców, całej kadry oraz starszych koleżanek i kolegów, szybko „odnajdziecie się” w naszej szkole.

To będzie trudny rok dla klas trzecich. Wiadomo, niebawem egzamin maturalny. Miejmy nadzieję, że uda się Wam wykorzystać ten rok i dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego a później uzyskać indeks do dobrej uczelni. Chyba najlepiej być w klasie drugiej. Początek września to pamięć o tragicznych wydarzeniach z 1939 roku, kiedy rozpoczął się koszmar wojenny, kiedy wiele ludzi oddało swoje życie za ojczyznę. Pamiętajmy o tych wydarzeniach. Dzisiaj żyjemy w wolnym kraju i obowiązkiem naszym wobec ojczyzny jest uczyć się i pracować. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński powiedział: „Sztuką jest umierać za ojczyznę ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć”. Niech te słowa będą dla nas drogowskazem. Zamierzamy bardzo wspierać Was drodzy uczniowie w rozwoju waszych zainteresowań oraz pomagać w przezwyciężaniu trudności. W tym celu wspólnie z gronem pedagogicznym zaproponujemy Wam wiele działań, które mam nadzieję spotkają się z Waszym zainteresowaniem i uatrakcyjnią proces dydaktyczny. Oprócz obecnej kadry ze strony grona pedagogicznego nasze działania wspierać będą następujące osoby: Mgr Mirosław Wieliczuk – wicedyrektor szkoły, Ks. Daniel Wojciechowski – nauczyciel religii, mgr Agnieszka Wawryniuk – nauczyciel chemii, mgr Prokop Bartosz – nauczyciel j. rosyjskiego. Nasze działania wspierać też będą Państwo Wychowawcy klas pierwszych:
1A – p. A. Sawczuk Maksymowicz
1AF– p. I. Maj 1BH– p. I. Iwaniuk
1C– p. J. Radecki
1D– p. P. Dubaniewicz
1G– p. M. Mikulska
1H – p. M. Tokarska
Życzę wszystkim uczniom aby pobyt w szkole był dla Was radosny i owocny, by spełniały się wasze plany i marzenia. Wszystkim rodzicom życzę zadowolenia ze swoich dzieci oraz dobrej współpracy z kadrą szkolną. Gronu pedagogicznemu oraz kadrze niepedagogicznej życzę zdrowia, cierpliwości, satysfakcji z pracy i jak najmniej kłopotów.
                                                                             Ireneusz Szubarczyk

Wybierz język

plenfrdeitptrues

Lokalizacja

Współpraca

 • apolitechnika_warszawska200.png
 • godlo-SGH-zielone.png
 • kul.png
 • L.png
 • logo_psw_2010_300.png

Wyróżnienia

 • logo1.png
 • logo2.png
 • logo3.png
 • part.png

Przedsięwzięcia

 • come.png
 • free.png

UNESCO

logo_unesco.png

Facebook Likebox Slider


Copyright © 2014. "Kraszak"  Rights Reserved.